Shows / DJs

Live DJs from 7.30am ‘til midnight every day. 100% DJs Choice.

MonTueWedThuFriSatSun
7am
Base Breakfast with Ian Beatmaster Wright & Yannika Tavai
Base Breakfast with Ian Beatmaster Wright & Daniel Weetman
Base Breakfast with Ian Beatmaster Wright & Daniel Weetman
In The Neighbourhood with Max Oldfield
Friday Base Breakfast with Ian Beatmaster Wright & Max Oldfield
8am
Saturday Morning Joints with Bain & Adam
Smooth Cru with Sene & Mark Graham
9am
10am
A Groove Theory with Kirk James
Sampa Boogie with Lucas Datt & DJ Corysco
Actual Proof Radio with DJ Tido
Soulection with Joe Kay
The Drop with Wam
Ring The Alarm with Peter Mac
Natural Selections with Israel Carter & Jamal
11am
12pm
Afternoon Delight with Grantis
Radio Blog with Nathan James
Mixed Bizness with Mixed Biz crew
Māori Martini with djahvu
Saucer Show with Sam E
The Jukebox with Benn Morrison & Funk Ferret
Tuff Love / Social Sundays with Megan / Jafa Mafia
1pm
2pm
Peach Fuzz with GarethXMF
Beneath The Surface with Anirvan Deva
Riddim Culture with Sgt Benji
Indigenous Dubs (NZ Music Mix)
The Headspace with Dylan C / Keighley & Gene Rivers
Been to Berlin Once / More with L’amour with El Trendelino / L'amour
3pm
Native Tongues with Max Oldfield
The Smokey Session with Smokey Barrack
4pm
4 O’Clock Roadblock with Selecto, Selectress, Leo Dub
Dynasty Collective with Andyheartthrob
Special Needs with Sweetpants
Heads Garage with Stevie Oxton
Friday Drive with Sunshine Sound System with Downtown Brown, KP & Stauny Pops
The Third Ear with Suno
Just Chillin with Marvin & MK
5pm
6pm
The Jacuzzi Comedown / Lowtide. with Lanvin Mogul / Lowtide.
We Love Music / Chapeau with Caston Major / ORIKoL
Off The Record with Dan Paine, Yam Jams, Mr Brown
Run with the Wolves with Kat & Scarlett
The Stoop with Oaariki and Golden Mane
Big Bot Radio with Mates & Crates
Beats on Rye / Down For The Count with El Pasko / AD.1
7pm
8pm
The Basement with Nick & Nabeel
Pick & Mix with Ray Guevara
Deep in the Crates / The Peace n Dub Show with Azbo / Empress Naima
The Boil Up with Dusty & Apera
Full Metal Racket with Danny 2 Chains, Lui Silk, Issa
Jugglin’ with FJ
Infrequent Flyer with Kamal
9pm
10pm
Liquid Lowdown with Chiccoreli
The Sub Zero Show with Kringer
Eyes Down Bass Up / Omni Potent with Ms Curious / LUCA
Spectrum Beats with Eavesdrop, Skelta & Teknik
Roots & Future with Original Vibe
Drunk Elephant Soundsystem / Keep Moving with OoGun / Pippin
99 Cent Trax with Letents
11pm